Haber

Veszprem Sakarya’da düzenlenen hentbol turnuvasında şampiyon oldu

Hentbolun Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA Gazprom Ligi Dostluk Turnuvası heyecanı Sakarya’da yaşandı. Türkiye’de ilk kez düzenlenen turnuvada Macar takımı Veszprem şampiyon oldu.

Sakarya, geçtiğimiz günlerde hentbolun Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA Gazprom Ligi Dostluk Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. Türkiye’de ilk kez 2 gün süren dev organizasyona Sakarya ev sahipliği yaptı. Büyük heyecana sahne olan organizasyonda Macar takımı Veszprem şampiyon oldu. Serdivan’da sahne şovları, ışık ve dans gösterileri SporSalonda başlayan etkinliğin son günü spor Taraftarlar tribünlerden takip etti. Yarışmanın ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Ulu, “Sakaryamız bu tür ulusal ve uluslararası organizasyonlara en iyi şekilde ev sahipliği yapabileceğini bir kez daha gösterdi. Dev organizasyonu takip eden herkese teşekkür ediyorum. Şehrimiz, Avrupa Spor Şehri, birçok dev organizasyona ev sahipliği yaparak şehrimizin uluslararası alanda tanınmasını sağladı.” “Bunu arenada göstereceğiz” dedi.

Turnuvanın şampiyonu Veszprem oldu

Telekom Veszprem (Macaristan), Eurofarm Pelister (Makedonya), RK Vojvodina (Sırbistan) ve BGK Meshkov Brest (Beyaz Rusya) takımlarının mücadele ettiği hazırlık turnuvasının finalinde Meshkov Brest – Veszprem takımları karşı karşıya geldi. Rakibini ilk yarıda 18-15 geride bırakan Veszprem, karşılaşmayı 31-32 kazanarak Türkiye’de ilk kez düzenlenen turnuvanın şampiyonu oldu. Üçüncülük müsabakasında Voyvodina ve Europharm takımları karşı karşıya geldi ve Sırbistan takımı Voyvodina rakibini 33-27 mağlup ederek turnuvayı üçüncü sırada tamamladı. – SAKARYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu