Ekonomi

İflas eden Celsius Ağı, alacaklıların sahip olduğu Bitcoin madencisi olmak için onay aldı

Önemli bir gelişmeyle, iflas etmiş kripto para birimi borç vereni Celsius Network LLC, alacaklıların sahip olduğu borç veren olarak seçildi. bitcoin Madenci olmak için Yargıç Martin Glenn’den onay aldı. Kripto varlıkları ve şirket hisselerini kullanarak hesapları dondurulan müşterilere para iadesi yapılması yönünde karar alındı.

Şirket, eski İcra Kurulu Başkanı Alex Mashinsky’ye yönelik CEL token manipülasyonu iddialarına rağmen, Bölüm 11’e geçmek için alacaklılardan yeterli desteği almayı başardı. CEL token, şirket tarafından varlıkları ve hisseleri alacaklılara dağıtmak için kullanılıyor. Ancak bu dönüşümün önünde engeller var.

Şirket, iş modelinde değişiklik, müşteri şüpheciliği ve mevzuatla ilgili zorluklarla karşı karşıyadır. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) hızlı onay alması gerekiyor, aksi takdirde tasfiye riskiyle karşı karşıya kalacak. Birkaç hafta süren denemenin ardından müşteriler, iflas planının CEL tokeninin değerini olduğundan düşük gösterdiğini savundu.

Celsius Network’ün iflas süreçlerindeki bu yeni gelişme, kripto para sektöründeki iflas sorunlarının analizinde yeni bir yaklaşıma işaret ediyor. Bitcoin madencisi olma hamlesi, alacaklılara geri dönüş sağlamak için şirkette halihazırda mevcut olan varlıklardan ve altyapıdan yararlanma girişimini temsil ederken aynı zamanda dijital para birimlerini çevreleyen karmaşık düzenleyici ortamda gezinmeyi de temsil ediyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu