Haber

CHP Milletvekili Umut Akdoğan: “Uzaya gitme vaadinde bulunan bir hükümet maalesef vatandaşını Avrupa’ya gönderemez”

CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, “Uzaya gitme sözü veren bir hükümet maalesef vatandaşını Avrupa’ya gönderemez.” söz konusu.

Akdoğan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin ülkeye yasa dışı yollardan gelenlerle, çeşitli nedenlerle ülkeyi terk edenlerle ve vize sorunlarıyla sorunları olduğunu öne sürdü.

Güney ve doğu sınırlarından kim olduklarından, ne için geldiklerinden, ne taşıdıklarından emin olmayan binlerce kişinin yasa dışı yollardan ve batı ucundan ülkeye yararlı olabilecek eğitimli, eğitimli Türk gençlerinin girdiğini savunan Vatan millet başka ülkelere gidiyor diyen Akdoğan, “Bir yerden tanımadığımız insanlar giriyor. Bir yerden tanıdığımız evlatlarımız gidiyor.” dedi.

Türk vatandaşlarının yurt dışına çıktıklarında vize sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Akdoğan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mülteci muamelesi yapılmasını istemediklerini ve buna izin vermeyeceklerini söyledi.

Geri kabul anlaşmasının üzerinden 9 yıl geçtiğini ve vizesiz bir Avrupa’nın hayal olduğunu öne süren Akdoğan, “Uzaya gitme sözü veren bir hükümet maalesef vatandaşlarını Avrupa’ya gönderemez.” söz konusu.

akorenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu